Kırkpabuç 48 Parça Hangisi İlişkili Hafıza (Memory) Oyunu

Kırkpabuç 48 Parça Hangisi İlişkili Hafıza (Memory) Oyunu

Marka: Kırkpabuç
SKU : KRP7202
Ürün Tükendi
Telefon ile sipariş

100 TL üzeri kargo ücretsiz

Ürün Hakkında

Kırkpabuç 7202 Hangisi İlişkili Hafıza Oyunu (Türkçe)

Oyunun özellikleri:

Oyun, her bir kenarı 7 cm olan altıgen şeklindeki 48 resimli karttan oluşur.

Oyuncu Sayısı: 2-4

Yaş Grubu: 5+

Oyunun oynanışı :

Oyun için düz bir alana gereksinim duyulur. Oyun yerde veya masa üzerinde oynanabilir. Oyuna başlamadan önce resimli kartlar, her bir sırada 6 kart olacak şekilde 8 sıra halinde oynanacak zemine ters olarak çevrilir.

Önce kimin oyuna başlayacağını ya da  eğer ikiden fazla kişi oynuyor ise kimin hangi sırada oynayacağını belirlemek amacıyla sayışılır. Sıralamayı belirledikten sonra ilk oyuncu arka arkaya iki kart açarak açılan ikinci karttaki resimle ilk karttaki resmin arasındaki ilişkiye bakar. Eğer açılan birinci karttaki resim  ile ikinci açılan karttaki resim arasında bir  ilişki var ise oyuncu iki kartı üst üste koyup alır. Örneğin; Fanus akvaryum- balık çifti gibi. Tekrar iki kart daha açar. Aynı oyuncu birbiri ile ilişkili kartları bulduğu sürece oyuna devam eder. Eğer açılan kartlardaki resimler arasında bir ilişki yok ise oyuncu iki kartı da tekrar aynı yerlerinde ters çevirir ve sıra bir sonraki oyuncuya geçer. Bu şekilde en çok birbiri ile ilişkili kartları toplayan oyuncu oyunu kazanır.

Psikomotor Gelişim

Birbiri ile ilişkili kartları bulmak için ters çevirme ve bir araya getirme sırasında el-göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.

Sosyal - Duygusal Gelişim

Birden fazla çocukla oynandığında sırasını bekleme becerisi desteklenir. Grup içerisinde görev alma ve bunu yerine getirme yolu ile özgüveni gelişir.

Dil Gelişimi

Açılan kartta ne resmi olduğunu söyleyerek kelime hazinesi gelişir. Oyun sırasında kelimeleri doğru yerde kullanarak kurulan cümlelerle kendini ifade etme becerisi desteklenir.

Bilişsel Gelişim

Her bir kartın yerini akılda tutma ve açılan kartlar arasında ilişki olup olmadığını belirleme sırasında dikkatini toplama, akılda tutma, hatırlama ve ilişki kurma becerileri gelişir.


Ürün Özellikleri
Poster Özellikleri
Poster Şekli Yatay
Puzzle Türü Kutu Oyunu
Parça Sayısı 0 - 49 Parça
İlgi Alanı
Cinsiyet Ortak
Yaş Grubu Çocuk
Ürün Grubu
Ürün Grubu Kutu Oyunu
Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum Gönder
KobiMaster