Kırkpabuç Safari Çocuk Kutu Oyunu

Kırkpabuç Safari Çocuk Kutu Oyunu

Marka: Kırkpabuç
SKU : KRP7314
Ürün Tükendi
Telefon ile sipariş

100 TL üzeri kargo ücretsiz

Ürün Hakkında
Kırkpabuç 7314 SAFARİ TÜRKÇE

Oyunun oynanışı :
Oyun için masa veya yer gibi düz bir zemine gereksinim duyulmaktadır. Oyuna başlamadan önce üzerinde araba resimleri olan küçük kartların hepsi araba olan yüzleri üste gelecek şekilde zemine yayılır. Oyun ilk kez oynanacak ise oyun kutusundan üzerinde iki araba resmi olan uzun kartlardan biri çocuğun önüne konulur ve ondan bu karttaki arabaları incelemesi istenir. Sıralamaya dikkat çekilerek aynı sıra ile aynı arabaları zemine yayılan kartlar arasından bulup uzun kartın yanına dizmesi istenir. Birden fazla çocukla oynanacak ise aynı yönerge tümüne verilir ve ilk tamamlayan oyunu kazanır. İkili kartta deneyim kazanıldıktan sonra sırasıyla üzerinde üçlü, dörtlü ve beşli araba resimleri olan uzun kartlarla aynı şekilde oyun oynanabilir. Başarısızlık durumunda ise ısrarcı olunmamalı daha az sayıda arabanın yer aldığı kartlarla çocuğun deneyimi artırılıp daha sonra tekrar denenmelidir. Çocuk ya da çocukların oyuna ilişkin deneyimleri arttıkça bir çocuğa birden fazla kart verilerek de oyun oynanabilir.

Oyunun özellikleri:
Oyun; 54x144 mm’lik 4 kart, 54x216 mm’lik 4 kart, 54x288 mm’lik 4 kart, 54x360 mm’lik 4 kart olmak üzere arkalı önlü kullanılabilen  16 büyük kart ve 54x72 mm’lik 54 küçük karttan oluşmaktadır.
Toplam Parça Sayısı: 70
Yaş Grubu: 5+ 
Oyuncu Sayısı: 1-4


Psikomotor Gelişim: Oyunu oynamak için küçük kartları tek tek yere yayma ve seçilen uzun karttaki sıra ile yan yana getirme işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.
Bilişsel Gelişim: Uzun karttaki arabaların renkleri ve yönlerini, arabaların üzerindeki hayvanları akılda tutma, yerdeki kartlar arasından aynısını bulup aynı sıra ile sıralama işlemi sırasında dikkatini toplama, ayırt etme, eşleştirme ve sıralama becerileri desteklenir. Arabaların yön ve renklerine dikkat etmek durumunda olduğu için yön ve renk kavramı bilgileri pekişir.
Dil Gelişimi: Arabaların renkleri, yönleri ve üze- rinde bulunan hayvanlara ilişkin özellikler hakkında konuşurken kelimeleri doğru yerde doğru bir biçimde kullanarak kendini ifade etme becerisi ve kelime hazinesi gelişir.
Sosyal-Duygusal Gelişim: Oyunu doğru olarak tamamladığında başarma duygusu ve özgüveni desteklenir.


Ürün Özellikleri
İlgi Alanı
Cinsiyet Ortak
Yaş Grubu Çocuk
Poster Özellikleri
İmal Yeri Türkiye
Puzzle Türü Kutu Oyunu
Parça Sayısı 50 - 99 Parça
Ürün Grubu
Ürün Grubu Kutu Oyunu
Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum Gönder
KobiMaster