Nasıl Yaşarlar Eğitici Çocuk Oyunu

Nasıl Yaşarlar Eğitici Çocuk Oyunu

Marka: Kırkpabuç
SKU : KRP7313
Ürün Tükendi
Telefon ile sipariş

100 TL üzeri kargo ücretsiz

Ürün Hakkında
7313 NASIL YAŞARLAR TÜRKÇE

Oyunun oynanışı:
Oyun için masa veya yer gibi düz bir zemine gereksinim duyulmaktadır. Oyuna kimin başlayacağını belirlemek için sayışma yapılır. Çocuk ya da çocuklarla birlikte düz zemine küçük kartlar ters çevrili olarak, üst üste gelecek şekilde dizilir. Sonra büyük kartlardan oynayan çocuk sayısına göre her çocuk istediği bir kartı seçer ve kartını inceler.  Oyuna ilk başlayacak olan çocuk yerdeki kartlardan en üstte duranı çeker. Çektiği karttaki resme göre önündeki büyük kartta bulunan hayvanın yaşadığı yerle ilişki kurarak o hayvanın orada yaşayıp yaşamadığına,  yavrusunun veya yiyeceğinin karttaki olup olmadığına bakar. Eğer yerden çektiği kart büyük kartla ilişkili bir hayvan, yavrusu veya yiyecek değil ise o kartı ters çevirili olarak yerdeki kartların en altına koyar. Oyun sırası diğer oyuncuya geçer. Elindeki büyük kartı ilk tamamlayan çocuk oyunu kazanır. Oyun devam ettirilmek isteniyorsa kalan büyük kartlardan oyuncu sayısına göre tekrar birer kart çekilir ve oyun aynı şekilde oynanarak devam eder.  Sıra ile her çocuk kartını tamamladığında oyun biter.
Büyük kartta hangi hayvan yer alıyorsa onun yaşam biçimine ilişkin bilgi, kartın arkasında yer almaktadır. Burada amaç çocukları o hayvana ilişkin olarak doğru bilgi sahibi yapmak ve yetişkinle iletişimini geliştirmektir. Çocukla buna ilişkin yapılan sohbet beraber geçirilen süreyi ve kalitesini artıracaktır.

Oyunun özellikleri:
Oyun, 8 tane 18x18 cm boyutlarında büyük kart, 24 tane 8x9 cm boyutlarında küçük karttan oluşmaktadır. 
Toplam Parça Sayısı: 32
Yaş: 5+
Oyuncu sayısı: 1-4 

Psikomotor  Gelişim: Kartları bir araya getirme işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir. 
Bilişsel  Gelişim:  Elindeki büyük kartta yaşanılan yeri inceleme ve ilişkili olanları bir araya getirme işlemi sırasında  dikkatini toplama ve  ilişki kurma becerileri gelişir. Hatalı olarak bir araya getirilmiş kartları gördüğünde hatayı bulup düzeltme yaparak problem çözme becerileri desteklenir.
Dil Gelişimi:  Kartlarda ne resmi olduğunu söyleyerek kelime hazinesi desteklenir. Oyun sırasında kelimeleri doğru yerde kullanarak kendini ifade etme becerisi gelişir.
Sosyal-Duygusal Gelişim: Kuralları ile oyunu oynadığında organize oyunlar oynama becerisi gelişir. Oyunu tamamlayarak başarma duygusu ve özgüveni desteklenir.


Ürün Özellikleri
İlgi Alanı
Cinsiyet Ortak
Yaş Grubu Çocuk
Poster Özellikleri
İmal Yeri Türkiye
Puzzle Türü Kutu Oyunu
Parça Sayısı 0 - 49 Parça
Ürün Grubu
Ürün Grubu Kutu Oyunu
Yorum ve Puanlar

Yorum yapabilmeniz için üye iseniz giriş yapınızı değilseniz lütfen üye olunuz

Giriş Yap Üye Ol

Ürünün Puanı :
Yorum Gönder
KobiMaster