21 Parça Hayvanları Seslendirelim Domino Oyunu

KRP7022 /

GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT

 Listeme Ekle
Ürünü Paylaş:

Kırkpabuç 7022 Hayvanları Seslendirelim Domino Oyunu (Eğitici Çocuk Kutu Oyunu)

Oyunun özellikleri :
Oyun, 6 cm x 16 cm’lik 21 karttan oluşmaktadır.
Yaş Grubu: 3+
Oyuncu sayısı: 2-4  

Oyunun oynanışı :
Bu oyun için masa ya da yer gibi düz bir zemine ihtiyaç vardır. Öncelikle oyun oynama sırasını belirlemek için sayışma yapılır. Oyun kutusunda bulunan oyun kartları; oyuna ilk başlayacak oyuncu tarafından karıştırılarak, ters çevrili olarak kule şeklinde üst üste dizilir. Bu arada yere de açık olarak bir kart yerleştirir. Her oyuncu sırayla yerden 3 kart çeker ve ilk sırada oyuna başlayacak olan oyuncu yerdeki kartın sağ ya da solundaki hayvanın aynısından elinde var ise o hayvanın çıkardığı sesi çıkararak kartı yanına yerleştirir.
Eğer yok ise yerden bir kart daha çeker. O kartta da aynı hayvanlar yok ise yok der. Oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçerek oyun devam eder. Her oyuncunun eşleşen kartı koyma işlemi sırasında mutlaka o hayvanın sesini çıkarması gerekir. Kartı yerleştirmek yeterli değildir. Tüm kartlar bitene kadar oyun devam eder.

Psikomotor Gelişim
Oyun kartlarını ters çevirip üst üste dizme, aynısını bulduğu hayvanları yan yana koyma işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.

Sosyal - Duygusal Gelişim
Birden fazla çocukla oynandığı için sırasını bekleme becerisi gelişir. Grup halinde çalışma ve oyunu tamamladığındaki başarma duygusu kendine olan güvenini arttırır.

Dil Gelişimi
Yerden çektiği hayvanın adını söyleme işlemi sırasında bilmediği kavramlar varsa öğrenerek kelime hazinesi gelişir. Hangi hayvanın nasıl ses çıkardığını öğrenir. Uygun kelimeyi doğru yerde kullanarak düşüncelerini düzgün bir şekilde ifade edebilme becerisi desteklenir.

Bilişsel Gelişim
Aynı hayvanları yan yana koyarak eşleştirme becerisi gelişir. Oyun sırasında yere koyulan kartlarda hangi hayvanın yanına hangi hayvanın gelmesi gerektiğini takip ederken dikkat becerisi gelişir. Hayvanların seslerini çıkarırken taklit etme becerileri desteklenir.

Uyarı : Oyunun yaş grubu, çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Ancak oyuncağın seçiminde çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar göz ardı edilmemelidir. Aynı durum, özel eğitim alanında kullanımı için de geçerlidir.

Ürün Özellikleri

  • Ürün Grubu: Domino Kart Oyunu
  • Cinsiyet: Kız ve Erkek Çocuk
  • Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  • Materyal: Karton
  • Kullanım Alanı: Alan bağımsız
  • Ürün Kodu: Kırkpabuç 7022
  • Tema: