Kırkpabuç 36 Parça Meyveler Domino Oyunu

KRP7023 /

GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT

 Listeme Ekle
Ürünü Paylaş:

Kırkpabuç 7023 Meyveler Domino Oyunu (Eğitici Kutu Oyunu)

Oyunun özellikleri :
Oyun 5 x 10 cm boyutlarında 36 karttan oluşmaktadır. 
Oyuncu Sayısı: 2-4 kişi
Yaş Grubu: 3+

Oyunun oynanışı :
Bu oyun için masa ya da yer gibi düz bir zemine ihtiyaç vardır. Öncelikle oyun oynama sırasını belirlemek için sayışma yapılır. Oyun kutusunda bulunan oyun kartları; oyuna ilk başlayacak oyuncu tarafından karıştırılarak, ters çevrili bir şekilde üst üste kule şeklinde dizilir. Bu arada yere de açık olarak bir kart yerleştirilir. Her oyuncu sırayla yerden 3 kart çeker. Oyun başlangıç kartının iki tarafında bulunan meyvelerle ilerleyecektir.
Birinci sırada oyuna başlayacak olan çocuk öncelikle başlangıç kartında yer alan iki meyveden birinin elindeki çift meyve resimleri olan kartlarda olup olmadığına bakar. Hangisi var ise onun yanına elindeki kartı birleştirir. Yok ise oyun sıradaki oyuncuya geçer. Sırası gelen oyuncu yerde bulunan kartların iki ucundan birine elinde aynı meyve den bulunuyorsa yanına eşleştirir. Eğer oyuncunun elinde yerde bulunan meyve kartlarından aynı meyve yok ise, yani eşleştirme yapamıyor ise bu durumda yerde bulunan kart kulesinden bir tane çeker. Aynısı ise eşleştirir aynısı değilse yok der sıra diğer oyuncuya geçer. Elindeki kartları ilk bitiren oyuncu oyunu kazanır. 

Oyun, bütün oyuncuların ellerindeki kartlar bitene kadar devam eder.

Psikomotor Gelişim
Oyun kartlarını ters çevirip üst üste dizme aynısını bulduğu meyveleri yan yana koyma işlemi sırasında el göz koordinasyonu  ve  küçük  kas  motor  becerileri  gelişir.

Sosyal - Duygusal Gelişim
Birden fazla çocukla oynandığı için sırasını bekleme becerisi gelişir. Grup halinde çalışma ve oyunu tamamladığında başarma duygusu kendine olan güvenini arttırır.

Dil Gelişimi
Yerden çektiği meyvenin adını söyleme işlemi sırasında bilmediği kavramlar varsa öğrenerek kelime hazinesi gelişir. Uygun kelimeyi doğru yerde kullanarak düşüncelerini düzgün bir şekilde ifade edebilme becerisi desteklenir.

Bilişsel Gelişim
Aynı meyveleri yan yana koyarak eşleştirme becerisi gelişir. Oyun sırasında yere koyulan kartlarda hangi meyvenin yanına hangi meyvenin gelmesi gerektiğini takip ederken dikkat becerisi gelişir.

Uyarı: Oyunun yaş grubu, çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Ancak oyuncağın seçiminde çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar göz ardı edilmemelidir. Aynı durum, özel eğitim alanında kullanımı için de geçerlidir.

Ürün Özellikleri

  • Ürün Grubu: Domino Kart Oyunu
  • Cinsiyet: Kız ve Erkek Çocuk
  • Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
  • Materyal: Karton
  • Kullanım Alanı: Alan bağımsız
  • Ürün Kodu: Kırkpabuç 7023
  • Tema: Meyveler