Kırkpabuç 7302 Aynısını Bulalım Hafıza Oyunu (Gözlükler)

KRP7302 /

GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT

 Listeme Ekle
Ürünü Paylaş:

7302 AYNISINI BULALIM GÖZLÜKLER TÜRKÇE

Oyunun özellikleri:
Oyun 8,3x22 cm´lik 6 büyük kart ve 5,5x8,3 cm´lik 24 küçük karttan oluşmaktadır.
Toplam Parça Sayısı: 30
Oyuncu Sayısı: 1-6
Yaş Grubu: 3+

Oyunun oynanışı :
Oyun için düz bir alana gereksinim duyulmaktadır. Yetişkin büyük kartları ters çevirir ve tüm kartları elinde tutarak her çocuktan bir kart seçmesini ister. Daha sonra küçük kartlar ters olarak üst üste dizilir. Çocuklara en üstteki kartın rengi sorulur ve bilen çocuk ilk olarak oyuna başlar. Oyun saat yönünde devam eder. İlk başlayan çocuk yerden kartı çeker ve aynısı elindeki büyük kartta var ise üzerine koyar. Yok ise dizili kartların en altına koyar. Oyun sırası diğer oyuncuya geçer. Elindeki büyük karttaki 4 resmi ilk tamamlayan oyuncu oyunu kazanır. Bütün çocuklar kartlarını tamamlayıncaya kadar oyun devam eder. Bu oyun tek çocukla oynandığında da aynı kurallar geçerlidir. Çocukların deneyimleri arttıkça bir çocuğa verilen büyük kart sayısı üçe kadar artırılıp, oyun iki kişiyle de oynanabilir.

Psikomotor Gelişim
Küçük parçaları büyük kartta doğru yere yerleştirirken el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.

Sosyal - Duygusal Gelişim
Birden fazla çocukla ya da yetişkinle oynandığında sırasını bekleme becerisi gelişir. Oyunu tamamladığında kendi başına başarma duygusu yaşar ve öz güveni desteklenir.  

Dil Gelişimi
Elindeki resimlerin ne resmi olduğunu ve renklerini söyleyerek kelime hazinesi ve dili kullanma becerileri gelişir.

Bilişsel Gelişim
Her küçük karttaki resmin büyük kartta olup olmadığına bakarak, aynı kartı bulup yerleştirdiğinde eşleştirme becerileri gelişir. Bu arada karttaki resimlerin renk ve şekillerine dikkat etmesi gerektiğinden, bilmediği renk ve şekilleri öğrenir, öğrendiği renk ve şekilleri ise pekiştirir.

UYARI: Oyunun yaş grubu, çocukların gelişimsel özellikleri dikkate alınarak belirlenmiştir. Ancak oyuncağın seçiminde çocuklar arasındaki bireysel farklılıklar göz ardı edilmemelidir. Aynı durum, özel eğitim alanında kullanımı için de geçerlidir.