Kırkpabuç Ayak İzleri ve Gölgeler Eşleştirme Oyunu

KRP7312 /

GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
HIZLI
TESLİMAT

 Listeme Ekle
Ürünü Paylaş:

7312 AYAK İZLERİ VE GÖLGELER TÜRKÇE

Oyun için masa veya yer gibi düz bir zemine gereksinim duyulmaktadır. Çocuk ya da çocuklarla birlikte düz zemine tüm kartlar açık olarak yayılır. Her çocuktan yerdeki kartlardan öncelikle hayvan resmi olan bir kartı alması  istenir. Resmini aldığı hayvanın adını söylemesi  beklenir.  Sonra o kartı önünde yere koyması ve yerdeki  diğer kartlar arasından onun gölgesini bulup yanına koyması söylenir. Daha sonra çocuk/çocuklardan resimdeki hayvanın ayaklarını incelemesi ve yerdeki kartlar arasından o hayvana ait olan ayakları, onları bulduktan sonra  ise o ayakların izlerini bulup gölge olan kartın yanına sırasıyla koyması  istenir. Bu yerleştirme işleminde hata var ise bu dört kart birbiri ile birleşemeyecek ve yerleşim bozuk olacaktır. Bu durumda çocuk/çocuklardan hatalı olan kartı bulup kalan kartlar arasından doğru kartla değiştirmesi istenir. Doğru kart bulunana kadar bu işlem tekrarlanır. Tüm kartlar bitene kadar oyun devam eder.  

Oyunun özellikleri:
Oyun, kutu üzerinde yer alan hayvanlar, onların gölgeleri, ayakları ve ayak izlerinin olduğu toplam 40 karttan oluşmaktadır.
Toplam Parça Sayısı: 40
Yaş: 5+
Oyuncu sayısı: 1-4 


Psikomotor  Gelişim: Kartları bir araya getirme işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişir.  
Bilişsel  Gelişim:  Kartları inceleme ve ilişkili olanları bir araya getirme işlemi sırasında  dikkatini toplama ve  ilişki kurma becerileri gelişir. Hatalı olarak bir araya getirilmiş kartları gördüğünde hatayı bulup düzeltme yaparak problem çözme becerileri desteklenir.  
Dil Gelişimi: Kartlarda ne resmi olduğunu söyleyerek kelime hazinesi desteklenir. Oyun sırasında kelimeleri doğru yerde kullanarak kendini ifade etme becerisi gelişir.
Sosyal-Duygusal Gelişim: Kuralları ile oyunu oynadığında organize oyunlar oynama becerisi gelişir. Oyunu tamamlayarak başarma duygusu ve öz güveni desteklenir.